Art Foto
Digital Movie Photography
Fotografia Film


Najczęściej zadawane pytania

W jakim stylu fotografujecie?

­Nasz styl pracy najbardziej przypomina reportaż. Cały dzień rezerwujemy dla Was, chwytamy wszystkie ważne momenty zaczynając od przygotowań, a kończąc na bloku muzycznym po oczepinach. Zazwyczaj pracujemy do ok. 1 w nocy.
Staramy się nie ingerować w Wasze zachowania, ani nie reżyserować Wam tego dnia,wtrącamy się tylko wtedy kiedy nie musimy, czyli np. zdjęcie grupowe czy zdjęcia z gośćmi.

Uwielbiamy fotografować z ukrycia, osoby które nie wiedzą że są fotografowane najczęściej lepiej wychodzą na zdjęciach. Stawiamy na naturalność, dlatego skupiamy się na Waszych emocjach i na tym aby jak najlepiej oddać wyjątkową atmosferę danego dnia.


Ile zdjęć dostaniemy i w jakim formacie?

Ilość zdjęć, które otrzymujecie jest zależna od kilku czynników. Podczas tego dnia wykonujemy około 3-4 tys. fotografii. Z czego wybieramy te najlepsze i poddajemy je obróbce graficznej.


Ilość zdjęć zależna jest m.in. od:

  • liczby gości,
  • ceny pakietu,
  • liczby atrakcji w trakcie wesela,
  • atmosfery podczas zabawy,
  • ilości fotografów,


Po jakim czasie dostaniemy całość materiałów?

Czas realizacji zawarty w umowie to 3 miesiące. W ciągu dwóch tygodni po ślubie staramy się wysłać kilka zdjęć z najważniejszych momentów, resztę zdjęć zazwyczaj otrzymujecie od nas szybciej niż film. Pewnie pada teraz pytanie, ale dlaczego tak długo? Już rozwiewamy Wasze wątpliwości. Tak długo jak jesteśmy na rynku, a jest to już 13 lat, zawsze stawialiśmy na jakość. Dlatego wolimy popracować nad Waszymi zdjęciami i filmem trochę dłużej, ale dopieścić go do ostatniej minuty. Jeżeli zależy Wam, aby otrzymać materiały wcześniej to jest możliwość usługi Express.


Jakie są Wasze ceny?

Ceny uzależnione są od wielu czynników, jednak co najważniejsze staramy się je dopasować adekwatnie do doświadczenia i prezentowanego poziomu artystycznego. Wiadomo, każda praca ma swoje koszty, w cenę musimy wliczyć koszt dojazdu, podatków, ewentualnych awarii, zużycia sprzętu, godziny pracy. Jeżeli chcą Państwo, abyśmy przybliżyli Wam cenę usługi, zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego.


Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin?

Tutaj istnieje zasada: „kto pierwszy, ten lepszy” ;) Wpłacenie zadatku jest równoznaczne z zarezerwowaniem terminu. W uzasadnionych przypadkach zadatek może być wpłacony później.


Jakim sprzętem wykonujecie zdjęcia?

Zarówno w trakcie ślubu jak i w trakcie sesji plenerowej korzystamy z pełno-klatkowych lustrzanek Canon wraz z obiektywami o różnym zakresie ogniskowych. Do dyspozycji również mamy kamerkę GoPro Hero 4, Kamera


Jakie można zamówić albumy?

W ofercie swojej posiadamy różnorodne albumy, to Wy wybieracie format, grubość strony, wzór okładek, ilość rozkładówek itd. Na ewentualnym spotkaniu możemy Wam przedstawić przykładowe wzory albumów.


Kiedy może się odbyć sesja ślubna w plenerze?

Termin sesji plenerowej ustalamy wspólnie z Wami, nie wychodzimy z założenia że musi się ona odbyć od razu po ślubie. Jeżeli macie zaplanowane wycieczką poślubną lub cokolwiek innego to my się do Was dostosujemy.


Czy można otrzymać oryginalny materiał zdjęciowy?

W cenie zawiera się również oryginalny materiał zdjęciowy. Po oddaniu wszystkich materiałów macie możliwość kupna u nas przenośnego dysku, na którym umieszczamy tzw. cyfrowy negatyw, inaczej mówiąc wszystkie wykonane danego dnia zdjęcia w formacie RAW


Wybór miejsca pleneru

Tu również nie stawiamy żadnych ograniczeń, jeżeli chcecie możemy zrobić nawet rundkę po całym świecie ;) Oczywiście my Wam możemy zaproponować miejsce na plener ślubny, jednak nalegamy aby ten wybór był w dużej mierze Waszą decyzją. Wiadomo, że każda para chcę aby ich sesja była oryginalna. Jeżeli nie macie żadnego pomysłu na plener to my Wam pomożemy, dobrze jest wskazań jaki Wam się podoba styl fotografowania, możecie opowiedzieć nam o swoich pasjach, zawodach, a wspólnie coś wymyślimy :)

Czy fotografujecie na polterabendzie i poprawinach?
Jeżeli jesteście zainteresowani to wykonujemy również fotografie na tych spotkaniach w atrakcyjnej cenie

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Z tego względu, iż album będzie dla Was pamiątką do końca życia to zdjęcia do albumu wybieracie Wy. Wiadomo, że Wasz punkt patrzenia na dane zdjęcie będzie się zupełnie różnić od Naszego, u Was zdjęcia będą kojarzyć się z emocjami, będą wzbudzać u Was wspomnienia, dlatego tak ważne jest abyście to właśnie Wy wybraliście te perełki do albumu